Ženy buďte Čarovnice - obliekajte si sukne

Autor: Xenie Suhayla Komers | 5.7.2018 o 12:10 | Karma článku: 4,05 | Prečítané:  2132x

Ako jednoducho zharmonizovať prúdenie ženskej a mužskej energie? Sukňa je jedným z hlavných atribútov ženskosti. Akumuluje ženskú energiu a pre každú ženu má hlboký sakrálny význam.  

Ako jednoducho zharmonizovať prúdenie ženskej a mužskej energie? 

Sukňa je jedným z hlavných atribútov ženskosti. Akumuluje ženskú energiu a pre každú ženu má hlboký sakrálny význam.

Od dávnych čias nosili ženy rôznych národov sukne. Slovanky sarofány, sukne a pod nimi kopec spodných sukníc, nosili dlhé voľné košele a cez ne vrchné suknice. V antickom Grécku obliekali ženy chitón, Rimanky tuniku. V Indii dodnes nosia ženy sárí, v Japonsku je tradičným ženským odevom kimono.

V dávnych dobách mali ľudia ďaleko užšie spojenie s prírodou. Uvedomovali si, že muž a žena sa nelíšia iba fyzicky, ale majú rôznu energiu. Muž svoju energiu čerpá zhora, z kozmu. Ženská energia stúpa zo Zeme a napĺňa ženu láskou, starostlivosťou, citlivosťou, nehou, milosrdenstvom a inými ženskými vlastnosťami. Sukňa má kónický tvar, rozširuje sa dole, čo napomáha prijímaniu energie, naberaniu energie zo Zeme, jej plodivú a materiálnu silu. 

Túto skutočnosť si veľmi dobre uvedomovali naše praprastaré matere, ktoré praktizovali slovanský systém cvičení určený priamo pre podporu a  kultiváciu ženskej energie -  Čarovnice.  Odovzdávali si tieto vedomosti z matky na dcéru. V ponímaní súčasného sveta ju možeme prirovnať k "ženskej hormonálnej jóge", s tým rozdielom, že Čarovnice majú hlboký posvätný význam. V minulosti Slovanské ženy chodili výhradne v sukniach, šatách.  V nich vykonávali všetky činnosti.  

Ženská energia sa hromadí v maternici. Muži tento orgán nemajú. Silu Zeme  berú od ženy. Ak si žena oblieka nohavice, uzatvára kanál spojenia so Zemou, blokuje pohyb energie a svoju posvätnú archu tak necháva prázdnu. Nemá sa potom o čo s mužom podeliť. Ženská energia, o ktorú sa žena s mužom rozdelí, robí muža rozvážnejším, pokojnejším, stálejším, odhodlanejším, cieľavedomejším, sebavedomejším, má chuť budovať, tvoriť.

Muži zbavení ženskej lásky a láskavosti, a tým aj sily Zeme sa stávajú hrubými, krutými a agresívnymi. Žena, ktorá si oblieka nohavice sýti a upevňuje svojho ducha mužským spôsobom. Aj s mužom komunikuje mužským spôsobom. V éteri dochádza k narušeniu výmeny energií, vo fyzických prejavoch sa objavujú choroby, hádky, neporozumenie.

Mnohé moderné ženy dávajú prednosť noseniu nohavíc, pretože je to pohodlné, štýlové, moderné a praktické. Isteže, v džínsoch je ďaleko jednoduchšie vykonávať mužskú prácu: ťahať ťažké veci, rýchlo a obratne sa pohybovať, atď... . Šaty alebo sukne sa stávajú akousi brzdou. Pritom práve ony sú pre ženu požehnaním, pretože  prinášajú harmóniu, pokoj a kľud. Skutočnú ženu ani nenapadne ťahať ťažké bremená alebo robiť ťažkú ​​prácu. Počká na muža, ktorý jej nedokáže pomoc odmietnuť.

Každá žena cíti, ako sa mení jej celkový pocit, vyžarovanie, keď si oblečie pekné šaty alebo sukňu, ako sa prebúdza jej ženská energia, ako priťahuje pohľady mužov, ktorí dávajú prednosť pohľadu na ženu v šatách pred ženou v nohaviciach.

Dôležitý význam má tvar a dĺžka sukne. Sukňa dlhá až po zem pomáha žene vstrebávať a uchovávať silu Zeme. Široký lem sukne, ktorý sa pohojdáva a točí pri pohybe, vytvára torzné pole, posilňujúce silu Zeme. Naviac je okraj sukne svojráznym ochranným kruhom. Chráni ženské sexuálne centrá. Ich správna funkcia zodpovedá za zdravie reprodukčných orgánov a ich normálnu funkciu.

Za spoluprácu na vytvoreniu tohto blogu ďakujem Ľube Lyubov Lindovskej a Marianne Púšovej

www.tantraskolabratislava.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

OĽaNO môže strážiť, ale nie vládnuť

Chce to len čestného vedúceho agentúry bez osobných a politických ambícií.


Už ste čítali?